تحقیق كار و اشتغال در سيره پيامبر (ص)

مطالب دیگر:
📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلال لجبازی – نافرمانی📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق هیجان و ابعاد آن📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکارآمدی اجتماعی📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق دلبستگی📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق کودکان بی سرپرست و بد سرپرست📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق یائسگی📂دانلود مبانی نظری هیجان و راهبردهای شناختی تنظیم هیجانی📂پاورپوینت حکمت هنر اسلامی📂پاورپوینت معرفی انواع مصالح ساختمانی - انواع مصالح (آجر ،بلوک ،موزائیک ،کاشی و سرامیک ،گچ)📂پاورپوینت اقلیم در معماری - پاورپوینت دروس معماری📂پاورپوینت مرجعیت و ولایت در عصر غیبت - پاورپوینت دروس عمومی کارشناسی📂پاورپوینت پیشینه دین و پیامبری - پاورپوینت دروس عمومی📂دانلود مجموعه ای از تصاویر ، سخنان و آثار چارلز دیکنز📂خلاصه کلام جدید دکتر حسن یوسفیان📂نقش اسید سالیسیلیک در افسایش هقاوهت به تنش کوبود آب و دفاع آنتی اکسیدانی خیار رقن سوپر استار📂کتاب آموزش زبان عبری The Routledge Introductory Course in Modern Hebrew📂دیکشنری تحلیلگران📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نارساخوانی📂دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق درگیری شغلی
كار و اشتغال در سيره پيامبر, تحقیق در مورد كار و اشتغال در سيره پيامبر, دانلود تحقیق كار و اشتغال در سيره پيامبر, دانلود رایگان تحقیق كار و اشتغال در سيره پيامبر, پروژه كار و اشتغال در سيره پيامبر, کار تحقیقی كار و اشتغال در سيره پيامبر, مقاله ,,|مشخصات فایل: قالب بندی: فایل word و قابل ویرایش تعداد صفحات: 21 بخشی از متن تحقیق: اشاره: ((اشتغال)) امروزه در جامعه ما, يكى از مسائل اساسى و موضوعات مورد بحث مى باشد, و هركس نسبت به فراخور حالش و براساس رشته تخصصى و انديشه هاى خود, در مورد چگونگى اش|35020113|djf
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق كار و اشتغال در سيره پيامبر (ص) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات فایل:

قالب بندی: فایل word و قابل ویرایش
تعداد صفحات: 21


بخشی از متن تحقیق:
اشاره:
((اشتغال)) امروزه در جامعه ما, يكى از مسائل اساسى و موضوعات مورد بحث مى باشد, و هركس نسبت به فراخور حالش و براساس رشته تخصصى و انديشه هاى خود, در مورد چگونگى اشتغال جوانان و آداب و شيوه هاى كار, علل و انگيزه هاى بيكارى, انواع مشاغل, اولويت انتخاب شغل ها و... سخن گفته و بحث مى كند.
اشتغال به كارهاى مفيد و مورد نياز جامعه, داراى اثرات و نتائج قابل توجه براى همه افراد جامعه اسلامى است كه از جمله آن ها مى توان به فوائد زير اشاره نمود:
1- زمينه رستگارى
اساسا كار و اشتغال در بينش توحيدى اسلام, يك ارزش محسوب مى شود و تلاش بيشتر در كارهاى دنيوى و اخروى, زمينه سعادت و رستگارى افراد را در دنيا و آخرت فراهم مى نمايد و آنان را تا درجه جهادگران در راه خداوند بالا مى برد. رسول اكرم(ص) مى فرمايد: ((الكاد على عياله كالمجاهد فى سبيل الله(1); كسى كه براى تإمين معاش خانواده اش تلاش مى كند, همانند مجاهد در راه خداست.))
2. تإمين مخارج زندگى
يك مسلمان با پيش گرفتن كسب حلال, مخارج زندگى خود را تإمين نموده و تا حدودى از فقر اقتصادى, اخلاقى و فرهنگى خود و جامعه مى كاهد.
3. وسيله ارتباط سالم
اشتغال به كار, افراد را در زندگى تحت يك برنامه منظم و منسجم قرار داده و آنان را در روابط اجتماعى و معاشرت با ديگران يارى مى نمايد.
4. آرامش روح و وجدان
تمام كسانى كه به كارهاى مفيد اقتصادى اشتغال دارند و بر اساس احساس وظيفه به شغل مناسب و آبرومندانه خود مى پردازند; علاوه بر اين كه آرامش روح و روان و وجدان خود را فراهم مى كنند, به نوعى تفريح نيز مى پردازند; هم چنان كه افراد سست عنصر و بيكار معمولا به اضطراب و افسردگى و عذاب وجدان دچار هستند.
5. بيدار نمودن روحيه خلاقيت
اشتغال به كسب هاى مورد علاقه, روحيه ابتكار و خلاقيت را در افراد زنده كرده و استعدادهاى درونى آنان را شكوفا نموده و انسان را متوجه نيروهاى نهفته در اندرون خود مى سازد. و به اين ترتيب, مفيد و موثر بودن خود را باور نموده و اعتماد به نفس در او تقويت مى شود. چنين فردى با روحيه سرشار از عشق به كار, از زندگى خود لذت برده و براى رسيدن به اهداف عالى تلاش مى كند.
6. تثبيت موقعيت اجتماعى
اشتغال به كار مفيد و مورد نياز جامعه, راه رسيدن به موقعيت اجتماعى يك فرد مسلمان مى باشد و شغل او هر قدر از نيازهاى جامعه بكاهد و موجب تقويت و استقلال و آزادى و عزت مسلمانان گردد, همان مقدار موقعيت اجتماعى صاحب شغل در ميان افراد جامعه اسلامى, بيشتر و بالاتر خواهد بود.
خداوند مى فرمايد: (و ان ليس للانسان الا ما سعى)(2); و اين كه براى انسان بهره اى جز سعى و تلاش او نيست ...